Alışveriş Prosedürü

5li Media üzerinden Elektronik alışveriş yapma adımları :

1. Öncelikle sitemize üye olmanız gerekmektedir.

  • Üye olabilmek için web sitesinin üst barından ya da açılabilir yan barından  “Hesap Oluştur” veya “Kayıt Ol” linklerini kullanabilirsiniz. Üyelik işleminizi sepet sayfasında ödeme adımında da yapabilirsiniz.

2. Satın almak istediğiniz ürünleri miktarını belirledikten sonra “Sepete Ekle” ve ya “Danışmanlık Al” butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize atabilirsiniz. Alışveriş sepetinin amacı, müşterinin seçer seçmez satın alma zorunluluğunu ortadan kaldırarak kolaylık sağlamaktır.

3. Alışveriş Sepetinizde ürünle ilgili fiyat ve diğer bilgileri görebilir. Ayrıca, ürünlerin miktarlarını değiştirebilir, sepetinizden çıkarabilirsiniz. Web sitesinde görüntülenen ürün fiyatları ve tutar bilgilerine KDV dahil değildir. KDV dahil toplam fiyat Sepet sayfasında size gösterilecektir.

4. Sepetinizdeki ürünleri 2 farklı şekilde alabilirsiniz. Kredi kartı ile peşin veya havale ile ödeme yapabilirsiniz. Ödeme şeklini seçtikten sonra seçtiğiniz ödeme şekline göre detay ekranı gelmektedir. İstenilen verileri girdikten sonra “Sipariş Ver” ve ya “Onayla ve Bitir” butonuna tıklayın.

5. Eğer ödemeyi kredi kartı ile yapacaksanız; siparişi onayladığınız anda, bilgiler net üzerinden özel bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri network işleme mekanizmasına (SSL) ulaşır. Kredi kartı bilgileriniz geçerli ise siparişiniz kabul edilir. Satın almış olduğunuz ürünlerin ve ya hizmetin ücreti banka yoluyla bize ulaşır. Sipariş olumlu bir şekilde tamamlandığı taktirde, müşteriye siparişiyle ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-mail gönderilir. Satın alınan ürün ve ya danışmanlık, işlemi alınır ve detaylar alınmak üzere tarafınızla iletişime geçilir, daha sonra siparişiniz işlenip ürün açıklamasında belirtilen hizmetler doğrultusunda işlenir ve tarafınıza teslim edilir.

6. Bu işlemler sonunda, sistem size otomatik olarak bir sipariş numarası verecektir ve sipariş izleme modülüne yönlendirecektir. Bu numara, daha sonra ödeme ve sipariş takip işlemlerinin gerçekleştirilmesi için mutlaka kaydedilmelidir.

7. Sipariş izleme modülü yardımıyla yaptığınız siparişlerin durumunu istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.