Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital Pazarlama Desteği

İnternetin, insanlık hayatına girmesiyle birlikte ihtiyaçla ve sistemler değişmeye başladı. Firmalar, ürün ve hizmetlerini internet üzerinden pazarlarken, insanlar oturdukları yerden dünyanın farklı yerindeki mağazadan alışveriş yapabiliyor. 5li Media Dijital Performans Ajansı, firmalara danışmanlık hizmetlerini profesyonel olarak veriyor.

Dijital pazarlama danışmanlığı, firmaların e- ticaret Pazar paylarının artmasını sağlıyor. Dijital pazarlamanın yaygınlaşması ile firmalar, karmaşık ve rekabetçi bir ortamda hedef kitlelerine ulaşmaya çalışıyor. Rekabet edebilmek ve hedef kitle ile etkileşim oluşturabilmek için doğru yöntemlerin kullanılması önem taşıyor. Bu aşamada 5li Media Dijital Performans danışmanlık hizmetleri ile rekabet gücünüzü artırabiliyorsunuz.

social photo

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Nedir?

Dijital pazarlama danışmanlığı, bir markanın dijital pazarda yer alarak faaliyet göstermesi, ürün ve hizmetlerini daha büyük kitlelere ulaştırılmasını sağlayacak hizmetlerin tamamının birlikte sunulması olarak tanımlanır. 5li Media Dijital Performans ajansı, danışmanlık hizmetlerini bireysel ya da ekip olarak yapabiliyor.

Dijital pazarlama danışmanları, hizmet talebinde bulunan markaların dijital pazardaki konumlarını analiz ettikten sonra yenilikçi stratejiler oluşturmaya başlar. Dijital pazarlama danışmanlığı, hedef kitlenin belirlenmesi, ürünlerin sunulması ve satın alma isteğinin uyandırılmasını sağlayacak işlem süreçlerini kapsar.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Nasıl Yapılır?

5li Media Dijital Performans Ajansı hizmet seçeneklerinin tüm hakkında bilgilendirmeler yaparak müşterilerin nelere ihtiyaçları olduğunu görmelerini sağlıyor. Dijital pazarlama danışmanlığı, markaların, internet üzerinde daha fazla tanınmasını, müşteri potansiyelinin ve elde edilecek kazanç oranının artmasını amaçlar.

Danışmanlık hizmetleri, müşterinin taleplerinin dinlenmesi, rakip ve hedef kitle analizlerinin yapılması ile başlar. Önce firmanın potansiyeli ölçülür. Daha sonra pazarlama stratejileri oluşturulur ve planlamalar yapılır. Danışmanlık hizmetleri çalışmaları başladıktan sonra elde edilen değişimler ölçümlenir ve raporlanarak karlılığı artırıcı yeni yöntemler kullanılır.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Hizmet Kapsamları

Dijital pazarlama, internet sayesinde çok geniş kapsamlı bir süreç olarak değerlendiriliyor. Pazarlama işlemleri geniş kapsamlı olunca dijital pazarlama danışmanlığı hizmetlerinin kapsamları da genişliyor. 5li Media Dijital Performans Danışmanlık Ajansı müşterilerini şu alanlarda hizmet veriyor.

 • İnternet siteleri,
 • Arama motorları,
 • E-mail pazarlama,
 • Sosyal medya pazarlama danışmanlığı,
 • Mobil pazarlama,
 • İçerik pazarlama,
 • Marka değeri koruma ve itibar yönetimi,

Dijital pazarlama danışmanlığında, markanın pazarlama potansiyeli analiz edildikten sonra hangi alanda ihtiyacı varsa ona göre hizmet veriliyor. Müşterinin talebine göre istenirse dijital pazarlama kapsamına giren tüm alanlarda danışmanlık hizmeti verilebiliyor.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı Hizmet Türleri

5li Media Dijital Performans Ajansı danışmanlık hizmetleri kapsamında hizmetlerini farklı seçenekler altında sunuyor. Tüm seçenekler, dijital platformlar üzerinden hedef müşteri kitlelerine ulaşmak, ürün ve hizmet içerikleri ile ilgilerini çekmek, firma web sitesini ziyaret etmelerini sağlamaktır.

Dijital pazarlama süreçleri her zaman bir bütün olarak değerlendirilmeli ve hizmet türleri birbiri ile bağlantılı olarak sunulmalıdır. Dijital pazarlama ajansı olarak sunulan hizmetlerde tüm müşterilerin online pazarlardaki paylarını giderek artırmaları hedefleniyor.

Dijital Reklam Danışmanlığı

Ürün ve hizmet pazarlamanın en önemli araçlarından birisi reklamcılık faaliyetleridir. Dijital pazarlama danışmanlığı hizmetlerinden birisi olan dijital reklam hizmetleri, hedef kitleye sunulmak istenen ürün ve hizmetlerin doğru içeriklerle ulaştırılmasını sağlar. 5li Media Dijital Performans Ajansı, danışmanlık hizmetleri kapsamında, dijital reklam danışmanlığı hizmetlerinde şu çalışmaları yapıyor.

 • Dijital reklam stratejileri,
 • Rakip ve sektör analizi,
 • Hedef kitle analizi,
 • Markanın reklam konusundaki eksiklerinin tespiti,
 • Tüm dijital platformlara göre reklam düzenlemelerinin yapılması,

Pazarlama işlemlerinde tüketiciler, ihtiyaçların uygun ürün türlerini kendilerine sunulan çeşitli dijital reklam içerikleri sayesinde tespit edebiliyor.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Dijital pazarlama hizmetlerinden faydalanmayan marka kalmadı denilebilir. İnsanların internette vakit geçirdiği her platform, dijital pazarlama işlemleri için en uygun alanlardır. Sosyal medya platformları, dünyanın her yerindeki insanların birbiri ile hızlı bir etkileşime geçmesini, anlık bilgilere ulaşmasını sağlıyor.

5li Media Dijital Performans Ajansı, sosyal medya danışmanlığı hizmetleri ile tüm müşterilerinin online sistemler üzerinden ürün ve hizmet satışlarını artırmalarını sağlıyor.

Farklı müşteri kitlelerine ulaşmak, uygun fiyat kampanyaları düzenlemek ve hızlı etkileşimle satışları artırmak için sosyal medya tercih ediliyor. Sosyal medya danışmanlığı hizmetleri çeşitli analizler yapılarak profesyonel bir şekilde veriliyor.

Seo Danışmanlığı

Dijital pazarlamada, seo danışmanlığı hizmetlerinin de katkısının büyük olduğu hiçbir zaman unutulmamalıdır. Dijital pazarlama işlemleri, web siteleri, blog ya da sosyal medya hesapları üzerinden yapılıyor. Seo çalışmaları, web sitelerinin sadece bir bölümünün değil tüm alanlarının yeniden düzenlenmesini ve arama motoru algoritmalarına uyumlu hale gelmesini sağlar.

5li Media Dijital Performans Danışmanlık hizmetlerinde, hizmet türlerini ve işlem aşamalarını belirlerken, karşılaşılabilecek tüm sorunları analiz ederek işlem yapmaya başlıyor.

Danışmanlık hizmetlerinin bir parçası olan seo danışmanlığı kapsamında da pazarlama planlaması, hedef kitle, sektör, rakip analizleri, markasın mevcut durum tespiti gibi çalışmalar yapılıyor. Bu danışmanlık hizmeti kapsamında seo eğitimleri verilerek, sayfa ve reklam içeriklerinin arama motoru algoritmalarına uyumlu olarak hazırlanması sağlanıyor.

Entegre Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital pazarlamada başarılı sonuçlara ulaşabilmek için süreçlerin bir bütün olduğunu kabul etmek gerekiyor. Entegre dijital pazarlama danışmanlığı, tüm dijital mecraların birlikte değerlendirilmesini ve eş zamanlı çalışmaların yapılmasını amaçlar.

5li Media ajansı, dijital pazarlama danışmanlık hizmetlerini verirken, bu hizmet seçeneği ile müşterilerin tüm dijital platformlar üzerinde daha etkin işlemler yapmasını sağlıyor. Tüm dijital mecraları kapsadığı için hedef kitleye göre uygun iletişim yöntemlerinin belirlenmesini, doğru analizlerin ve ölçümlemelerin yapılmasını sağlıyor.

Dijital Pazarlamada Sosyal Medya Yönetimi

1459361182 office 32
Dijital Pazarlama
Dijital pazarlama için farklı yöntemler kullanılabiliyor. Sosyal medya pazarlaması en çok kullanılan yöntemlerden birisidir. Sosyal medya yönetimi ile hesaplarınızın daha aktif ve kaliteli olmasını sağlayabiliyorsunuz.
social photo2
1459362788 office 28
SOSYAL MEDYA
Dijital pazarlama amacıyla kullandığınız sosyal medya hesaplarınız uzman ekipler tarafından yönetildiğinde, doğru içerik oluşturularak reklam yapılmasını, müşterilerin satın alma taleplerinde bulunması ve satışların artarak devam etmesini sağlayacaktır. 5li Media Dijital Performans Ajansı hizmetlerini ayrım yapmadan sunuyor.