E-İhracat Danışmanlığı

E-İhracat Danışmanlık Hizmetleri

Firmalar, ürün geliştirme ve pazarlama çalışmalarını yaparken hem yerel hem de uluslararası piyasalara göre stratejiler oluşturuyor. E-ihracat, ürünlerin, web siteleri, sosyal medya hesapları gibi dijital platformlar üzerinden yurtdışındaki bireysel ya da kurumsal müşterilere satış işlemlerinin yapılmasını sağlayan ticaret türüdür.

5li Media Dijital Performans Ajansı, e-ihracat konularında da alanında uzman ekipleri ile müşteri beklentilerine, piyasa analizlerine göre hizmet veriyor. E-ihracat yöntemlerinin, klasik ihracat yöntemlerine göre markalara büyük avantajlar sağlıyor olması, en çok tercih edilen pazarlama yöntemi olarak kullanılıyor.

5li Media Dijital Performans Ajansı vermiş olduğu danışmanlık hizmetleri arasında e-ihracat danışmanlık hizmetine de yer veriyor. Sunulan danışmanlık hizmetleri ile markaların dünya piyasasına daha kolay açılmalarını, ürünleri için yeni müşteriler bulmalarına yardımcı olacak teknikleri gösteriyor.

E-ihracatta da sektör, piyasa ve rakip analizlerinin yapılması çok önemlidir. E-ihracat danışmanlığı hizmetleri ile hangi ülkelere satış yapılabileceği ve belirlenen ülkelerdeki rekabet seviyeleri, müşteri davranışları, kullanılacak araçların, pazaryerinin belirlenmesi konularında sorulacak sorulara cevap buluyor.
E-ihracat danışmanlığı hizmetimize ek olarak profesyonel e-ihracat altyapı hizmetimizi deneyimleyin.

Neden 5li Media ile E-İhracat?

E-Ticaret sitenizden ve diğer yurt dışı pazar yerlerinden satış yapın, tüm operasyonu tek bir platformdan yönetin.
Teklif Formu

Dilerseniz Sizi Arayalım

Aşağıdaki formu doldurduğunuzda 24 saat içerisinde tarafınıza dönüş sağlanacaktır.

slider1
E-İhracat Nedir?
  • İhracat, yurtdışındaki müşterilere ürün satışı olarak tanımlanır. E-ihracat ise bu işlemlerin tamamen internet üzerinden yapılmasını sağlayan yöntemdir. E-ihracat, klasik ihracatın elektronik olarak yapılan şekli olarak tanımlanır. 5li Media danışmanlık hizmetleri ile e-ihracat alanında markaların hedeflerine ulaşmalarını sağlayacak yöntemleri belirliyor ve ürün satışlarının hızlı yapılmasına sağlıyor.

  • E-ihracatta, yurtdışındaki müşterilere satış yapıldıktan sonra KDV’siz satış faturası düzenlenir. Yurtdışındaki müşterilerin siparişleri, mikro ihracat yoluyla gerçekleşiyor. Ürün çıkışları Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı (ETGB) düzenlenerek sağlanıyor.

Hemen Teklif Alın!

Yurtdışına açılmak ve döviz getirisi ile satışlarınızı arttırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz!

E-İhracat Nasıl Yapılır?

E-ihracat yapabilmek için önce dijital pazarlama kanallarını kullanıyor olmanız gerekiyor. 5li Media Dijital Performans Ajansı hizmetlerinden faydalanarak e-ticaret sitesi tasarımı hazırlatabilir ve web siteniz üzerinden yurtdışındaki müşterilerinizle iletişimler kurabilecek ve ürün siparişleri alabileceksiniz.

E-ihracat danışmanlık hizmetleri ile yurtdışındaki hedef pazardaki ihracata konu ürünlerin neler olabileceğini belirleyebiliyor, müşteri kitlelerinin ürünlerden beklentilerinin neler olduğunu tespit edebiliyorsunuz. Tüm altyapı sistemleri oluşturulduktan sonra dijital pazarlamada kullanılan etkin yöntemler kullanılarak, müşteri kitlelerine ürün seçenekleri ulaştırılır. Müşteri kitlesinin ürün talebi ve ürünlerin müşteriye gönderilmesi ile e-ticaret gerçekleştirilir.

E-İhracat Danışmanlığı Hizmetinin Avantajları

Dijital pazarlama yöntemlerini kullananlar, klasik ihracat ile e-ihracat arasındaki farklılığı çok rahat görebilecektir. 5li Media Dijital Performans Ajansı müşterilerinin faydalandıkları tüm hizmetlerden en iyi avantajı elde etmelerini hedefler. E-ihracat danışmanlığı hizmetinin markalara sunduğu avantajlardan bazıları şunlardır.

• Ürünler doğrudan son tüketiciye ulaştırılır,
• Firmadan firmaya gönderim yapılır,
• Birçok ülkede e-ihracat için kdv muafiyeti vardır.
• E-ihracatta ödemeler döviz cinsinden yapıldığı için kur dalgalanmaları daha fazla kar etmeyi sağlıyor.
• Dünya pazarında daha rahat yer almayı sağlar,

Bu işlemlerin yapılabilmesi ve faydaların elde edilebilmesi için e-ihracat danışmanlığı hizmetlerini uzman elemanlardan almalısınız.
1459380558 office 16
Hedef Pazar Yerlerini Belirleme
5li Media Dijital Performans Ajansı, e-ihracat yapacak olan müşterilerine danışmanlık hizmetleri sunarken uluslararası pazaryeri araştırmalarını yapıyor. Ürün ve hizmet türüne göre belirlenen hedef kitlelerin bulunduğu ülkelerdeki pazarların durumu, pazarda yer alan firmalar izlenmesi e-ihracat işlemlerinde çok önemlidir. 5li Media Ajansı, tüm danışmanlık hizmetlerini alanında uzman elemanları ile veriyor. E-ihracat danışmanları, yurtdışı piyasa uzmanı olan elemanlardır. Hedef pazaryeri belirleme çalışmaları, hedef müşteri kitlelerine daha kolay ulaşılmasını ve yurtdışındaki müşterilere daha fazla satış yapılmasını sağlıyor.
1459380954 medical 52
Müşteri Hizmetleri Yönetimi
E-ticaretin her aşamasında müşteri memnuniyeti ilk sırada değerlendirmeye alınıyor. 5li Media Dijital Performans Ajansı hizmet seçenekleri arasından e-ihracat danışmanlığı bölümünü seçenler, yurtdışı pazarlama süreçlerinde müşteri memnuniyetinin nasıl oluşturulacağı konusunda en iyi desteği alabiliyor. E-ihracatın tüm markalar açısından başarılı olabilmesi için dijital pazarlama yöntemlerinin geniş kapsamlı değerlendirilmesi gerekiyor. Pazarlama yöntemlerini doğru yönetenler, e-ihracatta uluslararası müşteri kitlelerinin hizmetlerinden memnun olmasını sağlar. Ürün incelemesi, siparişi, ödeme işlemleri, işlem iptal ve iade süreçlerinin tamamı müşteri memnuniyeti yönetiminin önemini ortaya koyuyor. Müşteri memnuniyeti oluşturulduğunda, marka yurtdışı pazarlarda her zaman kendisine yer bulacaktır.
1459380637 office 06
Lojistik Planlama
Dijital pazarlamada ve e-ihracatta lojistik çözümler tek başına değerlendirilemiyor ve yeterli görülmüyor. Lojistik planlama için sunulan danışmanlık hizmetleri ile Avrupa ve Amerika’daki pazaryerlerine, son tüketiciye ürün sevkiyatının güvenli yapılmasını sağlıyor. Profesyonel olarak sunulan hizmetlerle ürünlerin yurtdışına gönderimi ve sonrasında yaşanabilecek iade süreçlerinin sorunsuz yürütülmesi, firma için avantajların en üst seviyede olmasını sağlıyor. E-ihracat danışmanlık hizmetlerinden faydalanmaya başlayanlar, tüm lojistik süreçlerin online olarak izlenmesini ve sistemlerin entegre olarak kullanılmasını gerçekleştirebiliyor.
1459380800 office 27
Ödeme Sistemleri Yönetimi
E-ihracat danışmanlığı hizmetlerinde sunulan seçeneklerden birisi ödeme sistemleri yönetimidir. E-ticarette, müşterilerin satın alma işlemlerini yapabilmeleri için kullanılacak ödeme yöntemleri, işlem kolaylığını ve müşteri memnuniyetini oluşturur. 5li Media Dijital Performans Ajansı bireysel ve kurumsal tüm müşterilerine e-ihracat danışmanlığı hizmetlerinde, yurtdışı satışların yapılabilmesi için online ödeme yöntemlerinin satış platformlarına entegre edilmesi gerektiği hususunda önerilerde bulunur. Online ödeme yöntemlerinin uluslararası para transferi işlemlerinin yapılmasını sağladığı için dijital pazarlamaların güvenli yapılmasını sağlıyor. E-ihracatta kullanılan ödeme işlemleri, müşterilerin satın alma ve ödeme davranışlarının izlenmesini, raporlanmasını ve daha güvenli seçeneklerin belirlenmesini sağlayacaktır. E-ihracat danışmanları, uluslararası pazarlardaki müşteri kitlelerinin ödeme davranışlarını yakından takip ettikleri için hangi ödeme yönteminin daha çok kullanıldığını biliyor. Danışmanlık hizmeti verilen firmalara yapılan öneriler, firmaların yurtdışı satış işlemlerinde rakiplerinin önüne geçmelerini, karlılık oranlarını artırmalarını sağlıyor.