Kurumsal Kimlik

Kreaktif Hizmetler

services4

Kurumsal kimlik, müşterilerin firmayı tanımalarını, firmanın şirket içinde ve dışında duruşunu belirlemek için yapılan çalışmalardır. Kurumsal kimlik, firmanın güvenilir olduğunu gösteren en önemli araçtır ve müşterilerin güvenini kazanmayı sağlar.

5li Media Dijital Performans Ajansı, tüm firmalar için kurumsal kimlik çalışmaları yapıyor ve firmaların şirket kültürlerine göre çözümler sunuyor. Kurumsal kimlik çalışmalarında kurum ismi ve özel tasarlanmış logo en temel unsurlardır. Yurtiçi ve yurtdışı pazarlama faaliyetlerinde kurumsal kimlik, firmanın daha görünür olmasını ve müşteriler tarafından bilinirliğini artırır.

local seo3

5li Media Kurumsal Kimlik Hizmeti

5li Media Dijital Performans Ajansı, müşterileri için güçlü bir marka oluşturma çalışmaları yaparak, sektör yapılarına uygun kurumsal kimliğe sahip olmalarını sağlıyor. Kreaktif hizmetler kapsamında yapılan çalışmalar bütününde müşteri hedeflerine göre stratejiler oluşturulmaya çalışılırken, yılların vermiş olduğu deneyimlerden en iyi şekilde faydalanılıyor. 5li Media Ajansı müşterileri, kreaktif hizmetler olarak şu çalışmalardan faydalanabiliyor.

 • Kurumsal kimlik tasarımı,
 • Logo tasarımı,
 • Çizim ve animasyonlar,
 • Sunum tasarımları,
 • İlan tasarımları,
 • Broşür tasarımları,
 • Paket Tasarımları,
 • Fuar stant tasarımları,

Kurumsal kimlik tasarımı uzmanları, müşterinin beklentilerini her zaman göz önünde bulundurarak çalışmalar yapar.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımları, firmaların tüm alanlarda en iyi şekilde temsil edilmesini, tanıtılmasını sağlayacak grafik, renk, logo çalışmalarının bütünü olarak gösterilir. Kurumsal kimlik tasarımı profesyonel olarak yapıldığında ve kullanılmaya başlandığında akılda kalıcı özelliği fazla olacaktır.

Web sitenizi ziyaret eden ya da dijital reklamlarınızı farklı platformlarda görenler, kurumsal kimlik tasarımızın sayesinde firmanızı hemen hatırlayacaktır. Kurumsal kimlik, tüm dijital pazarlama alanında firmanın görünür ve sektörde bilinir olmasını sağlar. 5li Media Ajansı, kurumsal kimlik çalışmalarında, logo tasarımından renk seçeneklerine kadar yapılacak tüm çalışmaları belirler.

Kurumsal Kimlik Tasarımı 100 %
Logo Tasarımı 100 %
Broşür Tasarımları 100 %
Sunum Tasarımları 100 %

Profesyonel Çözümler

Kurumsal kimlik oluşturma işlemlerinin mutlaka profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekiyor. Oluşturulan kurumsal kimlik kullanılmaya başlandığında tüm müşteriler, firmayı bu kimlik üzerinden tanıyacaktır. Bunun için logo tasarımı ve renk tercihleri firmanın yapısına uygun olmalıdır.

Kurumların, müşteri aklında kalıcı olmasını sağlayan, etkili ve güçlü bir özelliğe sahip olan logo tasarımlarıdır. Özel çalışmalar ile hazırlanan kurumsal kimlikle, firmanın itibarı ve başarısı için önem taşır. Tasarım çalışmaları yapılırken, farklı firmalara ait renkler ve logolar kullanılmamalıdır. Kurumsal kimlikler benzersiz, özgün ve firmayı temsil edici özellikte olmalıdır.
1457824553 67 Targets
Kurumsal Kimlik Tasarım Aşamaları
5li Media Ajansı, kurumsal kimlik tasarım çalışmalarını, üç aşamalı süreç olarak yürütüyor. Birinci aşamada, firmanın yapısına ve bulunduğu sektöre göre yapılacak çalışmaların belirlenmesi yer alıyor. Firmadan hangi ürünlerin kullanılacağı ve nelerin ön planda tutulacağı öğrenilir. Kurumsal kimlik tasarım çalışmalarına başlanır.

İkinci aşamada, yapılan tasarım çalışmaları müşteriye sunulur ve hangi alanlarda düzenlemeler istendiği belirlenir. Müşteri taleplerine göre gerekli düzenlemeler yapılır. Üçüncü aşamada ise kurumsal kimlik tasarımının kullanılacağı çalışmalar üzerine basım yapılması ve dağıtılması işlemleri yapılır.
1457815288 business 3 02
Kurumsal Kimlik Çalışması Nasıl Yapılır?
Kurumsal kimlik çalışmaları, doğru analizler yapılarak başlanan süreçleri kapsar. 5li Media Dijital Performans Ajansı, kreaktif hizmetler kapsamında hizmetlerini sunarken yapılacak çalışmalar hakkında da bilgiler veriyor. İlk önce kurumsal kimlik oluşturma misyonu gözden geçirilir.

Tüm iş planları incelenir ve yeni fikirler ortaya konulur. İlk işlem her zaman marka adının oluşturulmasıdır. Oluşturulan marka adına göre logo tasarımı hazırlanır. Marka sloganı oluşturulur ve diğer çalışmalarda yapılarak kurumsal kimlik tasarımı ortaya konulur.

Kurumsal kimlikler, markaların dış piyasadaki görsel temsilcileri olduğu için çalışmaların detaylı analiz sonuçlarına göre yapılması gerekiyor.

Kurumsal Kimliğe Neden İhtiyaç Duyulur?

Firmalar, marka değerlerinin korunmasını ve temsil edilmesini ister. Bunun için kurumsal kimliğe ihtiyaç duyulur. Kurumsal kimlikler, markanın, kişilik ve değerlerinin en iyi görsel temsilcileri olarak kullanılır. 5li Media Ajansı hizmetlerinden faydalanırken kurumsal kimliğe neden ihtiyaç duyduğunuz şu başlıklarla anlatılır.

 • Marka kişiliği,
 • Farklı tasarım,
 • Tutarlı mesaj,
 • Farkındalık yaratmak,
 • Marka sadakati,

Kurumsal kimlikler, sektörde rakip firmalardan daha kolay ayırt edilmesini sağlar. Profesyonel ekip tarafından yapılan kreatif çalışmalarla kurumsal kimlik tasarımınız kısa sürede hazırlanır ve müşterilerinizin sizi daha iyi tanımaları sağlanır.

Kurumsal Kimlik Yönetimi

Kurumsal kimlik yönetimi, firmalar için en önemli hizmetlerden birisidir. Firmanın itibarını doğrudan etkileyen hizmettir ve kurumsal kimliğin en iyi şekilde korunmasını sağlar. 5li Media Dijital Performans Ajansı, şirketiniz adına kurumsal kimlik tasarım çalışmaları yapar, kimliğinizi geliştirir ve rakiplerinize göre daha iyi bir konumda olmanıza yardımcı olur.

Kurumsal kimlik yönetimi, rakiplere göre konumun belirlenmesi ve bu konumun her zaman daha iyi olmasını sağlayan yatırımlar olarak görülür. Kurumsal kimlik yönetimi, dijital pazarlamada, rekabet gücünü artırıcı, müşteri güvenini kazandırıcı bir araçtır.

Kurumsal Kimlik Firmanıza Ne Kazandırır?

Dijital platformlar üzerinden ürün araması yapan insanlar, firmaları kurumsal kimliklerine göre tanıyor. Aynı sektördeki çok sayıda firma arasında kimlik kargaşasının yaşanmamasını sağlar. Kurumsal kimlik, firmanın güvenilir olduğunu gösterirken, müşterilerin nasıl iletişim kurabilecekleri hakkında da bilgi verir.

Kurumsal kimliğin firmalara en büyük katkısı, hedef kitle gözünde güvenilir bir prestiji sahip olmalarını sağlamasıdır. Firmalar, müşterilerinin güvenini kazanabilmek için saygınlıklarını artırmalıdır.

5li Media Ajansı, yaptığı kurumsal kimlik tasarımları ile dijital pazarlama alanında firmaların yurtdışı ve yurtdışı piyasalarda en iyi şekilde tanıtılmasını, akılda kalıcı olmasını sağlıyor. Kurumsal kimlik araçları etkileyici olduğunda hedef kitle zihninle kalıcı yer edinir ve müşteri sayısını artırır.