SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

video2

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyonu, web sitelerinin alakalı aramalarda görünme oranını artırıcı her türlü iyileştirilmenin yapılması olarak tanımlanabiliyor. Search Engine Optimization (Seo) olarak biliniyor ve web sitesi tasarım ve geliştirme işlemleri buna göre yapılıyor.

5li Media, e-ticaret siteleri, web siteleri, sosyal medya ve blog sayfaları için arama motoru optimizasyonu hizmetlerini teknolojinin getirmiş olduğu yeniliklerle sunar. Dijital pazarlamada, web sitenizin arama motoru sonuç sayfalarındaki görünürlüğü yüksek olduğunda daha fazla müşteri sitenizi ziyaret edecek ve yeni müşteriler kazanmanızı sağlayacaktır.

90
%
Organik Trafik Artışı
99
%
Teknik SEO Performansı
80
%
Dönüşüm Optimizasyonu
70
%
Okuma Süresi

Seo Hizmetleri

  • İnsanlar, alışveriş işlemlerine internet üzerinden araştırma yaparak başlıyor. Online ürün satın almak isteyenler daha çok yaptıkları aramalarda ilk sayfada kendilerine gösterilen web sitelerini tercih eder.

  • En üst sırada yer alanlar her zaman en güvenilir kabul edilir. 5li Media seo hizmetleri, web sitenizin her zaman arama motorlarının ilk sayfasında yer almasını sağlayacak düzenlemeler yapacaktır. Arama motoru optimizasyonu web sitelerinin Google algoritmalarına uyumlu hale gelmesini sağlar ve dijital pazarlamanın bir parçasıdır.

Arama Motoru Optimizasyonu Aşamaları

request
Site içi optimizasyon (on-page seo)
Arama motoru optimizasyon çalışmaları bir sürecin parçasıdır. 5li Media Ajansı, seo uzmanları ile arama motoru optimizasyonlarını bir bütün olarak ele alıyor. Site içi optimizasyon aşaması, isminden de anlaşıldığı için web sitesi sayfalarının düzenlenmesini kapsayan çalışmalardan oluşur.

Müşterilerin sayfalara hızlı erişim yapabilmesi, aradıkları ürün ya da bilgilere kolay ulaşabilmesini sağlar. Site içi seo çalışmalarında, içeriklerin, görsel, metin, video olarak düzenlenmesini, site içeresinde doğru hiyerarşinin oluşturulmasını sağlar. Dijital pazarlamada başarılı olabilmek için web sitesi içeriklerinin müşteriyi tatmin edici bilgi ve tasarımlara sahip etkileyici hale getirir.
1457397347 151
Site dışı optimizasyon
Dijital pazarlamada her zaman rakiplerin önünde olmak gerekir. Müşterilere ürün sunabilmek ve etkileşimler oluşturabilmek için kullanılan web sitelerinin arama motorlarındaki sıralamaları hedeflenen başarı için önemlidir.

Arama motorundaki sıralamaların üstlerde yer alabilmesi için site dışı seo çalışmaları ile dış bağlantılar (backlink) alınabilir. Web sitesine erişimi engelleyen tüm olumsuzluklar giderilir ve ziyaretçilerin hızlı erişim yapması sağlanır.

Arama motoru optimizasyon destek hizmetlerinde, siteye gelen bağlantılar analiz edilir ve kötü sitelerden gelen kalitesi düşük bağlantılar temizlenir. Dış sitelerden gelen bağlantıların ve sitelerin kaliteleri, web sitenize yapılacak trafiği olumlu etkileyecektir.
robot artificial intelligence ai science
Teknik optimizasyon
5li Media, müşteri taleplerine ve yapılan analiz çalışmalarına göre en etkili arama motoru optimizasyon çalışmaları yapar. Arama motoru optimizasyon çalışmalarında başarılı ve etkili olabilmek için şu çalışmalar yapılır.
• Web sitesi analizi,
• Anahtar kelime analizi,
• Sektör analizi,
• Rakip analizi,
• Raporlama,

Bu işlemler sonunda, müşteri beklentisinin ne olduğu ve web sitesi ile ilgili hangi çalışmalara ihtiyaç duyulduğu belirlenir. Google algoritma güncellemelerine hakim olan uzman elemanların yapacakları optimizasyon çalışmaları, web sitesi erişim hızını artıracaktır.

Bu arama motorlarında yapılan anahtar kelime aramalarında web sitesinin gösterilmesini ve ziyaretçi trafiğinin artmasını sağlar. Ziyaretçi trafiğinin artması demek dijital reklam ve pazarlamanın da artması demek olacaktır.

Dijital Pazarlama İçin Arama Motoru Optimizasyonu

Arama motoru optimizasyon çalışmaları, dijital pazarlama sürecinin bir parçasıdır. 5li Media Dijital Pazarlama Ajansı, bireysel ve kurumsal tüm müşterilerinin hedeflerine kolay ulaşmalarını sağlayacak çözüm önerileri sunuyor.

Dijital pazarlamada, arama motoru optimizasyonu, rakip analizleri yapılarak başlanıyor. Hedef kitlenin web sitesini ziyaret etmesini sağlayacak altyapı oluşturulmaya ve sayfa içeriklerinin tüm özellikleri ile kaliteli olmasına çalışılır. Seo tekniklerine göre sayfa ve ürün içerik açıklamaları hazırlandığında, ziyaretçi sayısı artacak, her ziyaretçi yeni bir müşteri olarak görülmeye başlanacaktır.
slider2

Satışları Artırıcı Çalışmalar

Dijital pazarlamada satış artırıcı çalışmalar için profesyonel danışmanlık hizmetleri büyük önem taşıyor. Tüm işlemlerinizi yapacağınız web sitenizin arama motoru optimizasyonu kurallarına göre düzenlenmiş olması gerekiyor.

Web sitesi sayfalarında çok sayıda ürün türüne yer verseniz bile ziyaretçi sayınız düşük olduğunda dijital pazarlamada satışlarınızı artıramazsınız. Satış artırıcı çalışmaların en başında web sitesi için arama motoru optimizasyonu teknikleri geliyor.

Web sitesiniz arama motorlarında ilk sıralarda göründüğünde hedef kitleniz güvenilir olduğunuzu anlayacak ve erişimler yaparak ürün siparişleri oluşturacaktır. Profesyonel olarak yapıla arama motoru optimizasyonları, satış artırırken, sektörde daha fazla tanınmayı ve rakiplerin önünde yer almanızı sağlayacaktır.

Analiz ve Raporlar

Arama motoru optimizasyonu hizmetlerinde, müşteri web sitesinin mevcut durumu, rakipler, sektör ve hedef kitle analizleri sistemli bir şekilde yapılır. Tüm analiz çalışmaları sonunda hazırlanan raporlar, eksiklerin neler olduğunun ve neler yapılması gerektiğinin görülmesini sağlar.

5li Media Ajansı, seo uzmanları ve profesyonel web tasarımcıları ile web sitesi erişimlerini izleyerek raporlama yapar ve rapor sonuçları müşteri ile paylaşılır. Daha sonra hedefler belirlenerek arama motoru optimizasyon çalışmalarına başlanır.