Web Tasarım

Web Tasarımı ve Dijital Pazarlama

5li Media Dijital Performans Ajansı, kişisel ve kurumsal çalışmaları ile tüm müşterilerin ihtiyaçlarına uygun çözümler üretiyor. Web tasarımı ve dijital pazarlama alanındaki uzmanlık bilgileri ile işletmelerin sektör yapılarına uygun web sitelerine kısa sürede sahip olması sağlanıyor.

Markalaşma, hedef kitleye ulaşma ve dijital pazarlamadaki en önemli araç web sitesidir. Web tasarımı çalışmaları, sitenin kullanım alan ve amacına uygun kodlama seçenekleri kullanılarak yapılıyor. Dijital pazarlamada çok büyük bir öneme sahip olduğu için web sitesinin her aşaması müşteri ile birlikte değerlendirmeler yapılarak tasarlanıyor.
Web Tasarım
Web Tasarım

Markanız, ürün ve hizmetleriniz için geniş kapsamlı, sürekliliği olan bir pazarlama planlaması yapmak istediğinizde en çok ihtiyacınız olan şey web sitesidir. Web sitesi ve dijital pazarlama planlamaları birlikte yapıldığında doğru stratejiler oluşturulabiliyor. Web siteleri, internet dünyasında görünmenizi sağlar.

Ancak sadece görünür olmak yeterli değildir ve web tasarımının markaya, beklentilere, hedef kitleye ve sektör yapısına uygun olması gerekiyor. Dijital pazarlamada her müşteri ilgi çekici unsurlar ve kolay işlem seçeneklerini arar. Web tasarımı yapılırken bu detaylara dikkat ediliyor. Profesyonel olarak yapılan çalışmalarda, sayfa düzeni, kullanılacak öğeler, renk seçenekleri gibi tüm detaylar ayrıntılı bir şekilde analiz ediliyor.

Web Tasarım
Web Tasarım

Web siteleri iyi hazırlandığında dijital pazarlama süreçlerinin daha etkili yapılmasını sağlayacaktır. İşletmeler, ürün ve hizmet satışlarını, kullanıcı deneyimi yüksek, hızlı erişilebilir ve şık tasarımlı web siteleri sayesinde artırabiliyor. Web sitesinin izlenebilirlik oranı yüksek olduğunda pazarlama kampanyaları kitlelere daha kolay ulaştırılabiliyor. İyi tasarlamış bir web sitesinde, müşterilerin davranışları daha iyi izlenebilirken, müşterilerin nelerin işlerine yarayabileceğini görmelerini sağlıyor. Web tasarımının dijital pazarlama üzerindeki etkileri şunlardır. • Farklılaştırma, • Kullanıcı deneyimi, • Seo, • Müşteri davranışlarını izleme, • Marka etkisi oluşturma, Tasarım çalışmaları yapılırken her zaman en iyi etkiyi oluşturması amaçlanır ve tüm analiz çalışmaları ona göre yapılır.

Rakiplerden Farklı Olmak
Rakiplerden Farklı Olmak

Dijital pazarlama için web tasarımı çalışmalarına başlamadan önce rakip analizleri yapılır. Rakiplerden farklı olmak ve ayırt edici özelliğinin bulunması, dijital pazarlama üzerinde büyük etki oluşturuyor. Web sitelerinin farklılaştırma etkisi, tüketicinin markaya aşinalık sağlamasını, rakiplerden daha kolay ayırt edilmesini ve tercih edilmeyi sağlar. Dijital pazarlamada, rakiplerinizden farklı olduğunuzu gösterebildiğinizde tanınma oranınız daha fazla olacaktır. Olumlu farklılıkların oluşturulması, ürün ve hizmet satışlarının da artmasını sağlayacak, pazarlama hedeflerinize ulaştıracaktır.

Kullanıcı Deneyimi
Kullanıcı Deneyimi

Web siteleri, tüketicilerin ihtiyaçlarına uygun ürün bulmalarını, ürün incelemelerini ve satın alma işlemlerini yapacakları süreçlerin sistemli bir şekilde sunulmasını sağlar. İyi tasarlanmış olan web sitelerinin dijital pazarlamada büyük başarılar elde ettiği biliniyor. Müşterilerin talepleri dinlendikten sonra hazırlamaya başlanan tasarımlarda kullanıcı deneyimi analizlerine yer verilir. Kullanıcı deneyimi, tüketicinin markaya, ürüne bakışını, satın alma gücünü ve satın alma isteğinin oluşmasını belirler. Markalar için kullanıcı deneyimi yüksek web siteleri her zaman önemli olmuştur.

Seo Uyumlu
Seo Uyumlu

5li Media Dijital Performans Ajansı, tüm hizmet seçeneklerinde profesyonel davranmayı ilke edinmiştir. Web tasarımlarını yaparken seo uyumlu olmasına ve ziyaretçi trafiğinin organik olarak yüksek oransa sağlanmasına dikkat edilir. Arama motoru optimizasyonu, web sitesinin erişilebilirlik oranını artırırken, hedef kitle etkileşimlerinin oluşmasını sağlayacaktır. Seo analizleri, web sitesinin aktif kullanıldığı süre boyunca yapılması gereken çalışmalardır. Web tasarımlarının seo tekniklerine göre hazırlanması, daha sonraki süreçte gerekli yenilemelerin yapılmasını kolaylaştırıyor.

1457124750 location 01
Local SEO Uyumluluğu
Web sitelerinizin altyapısı bulunduğunuz konuma odaklı olarak tasarlanmaktadır ve öncelikli olarak bulunduğunuz konumdaki rakiplerinizin her zaman bir adım önde olursunuz.
1457125817 display device ads advertising advertisement seo tool optimization
Yüksek Reklam Verimliliği
Web siteniz için vereceğiniz ücretli reklamlarınız artık daha performanslı olacak ve içerikleriniz tamamen kullanıcı dostu olacak. Gelen müşteriler web sitenizde kolaylıkla dönüşüm yapabilecektir.
1457124930 location 58
Harita İşaretleri
Harita işaretleri sayesinde kurumsal web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar işletmenize daha kolay ulaşabilecek ve iletişim kurabilecek. Saniyeler içerisinde kullanıcılarınız fiziksel adresinize erişebilecekler.
1457126781 email 19
Mail Bildirimleri
Web sitenize kurulacak iletişim formlarından gelen bildirimlerden sms ile anlık haberdar olacak ve iletişim kurmak isteyen müşterilerinize artık dakikalar içerisinde dönüş yapabileceksiniz.
1457125095 1196 Link Building
Bağlantı Yapısı
Web siteniz ve sosyal medya hesaplarınız birbiri ile bağlantılı çalışır. Sosyal medya hesaplarınızda paylaştığınız gönderiler anlık olarak web sitenize eklenir.
1457126299 code optimization
Özel Tasarımlar
Sektöre özel tasarım imkanı ile işinizi web sitenize yansıtıyoruz. Kurumsal imajınızı internet üzerinde en iyi şekilde sergilemeniz için %100 performanslı bir arayüze sahip olacaksınız.

Mobil Uyumlu Web Tasarımı

Dünyada insanların tüketim alışkanlıkları değişirken, internet kullanımı ve ürünlere ulaşımı da değişebiliyor. İnsanların internet erişimi olan mobil cihazlar kullanması, tüm işlemlerini mobil üzerinden yapması, web tasarımlarının mobil uyumlu olmasının önemini artırıyor.

Mobil uyumlu web tasarımı çalışmaları yapılıyor ve ürün ya da hizmet pazarlama işlemlerinin daha kolay yapılması sağlanıyor. Dijital pazarlama sitelerinin mobil uyumlu olması sayesinde, mobilden erişim yapan ziyaretçiler istedikleri ürün türüne daha kolay ulaşabiliyor ve hemen satın alma işlemi yapabiliyor. 5li Media, kişisel ya da kurumsal tüm web sitesi çalışmalarını mobil uyumlu olarak yapıyor.

Web tasarım çalışmaları yapılırken, sadece internette görünme oranları dikkate alınmaz. Web sitesi ziyaretleri ne kadar sık olursa, ziyaretçilerde marka etkisi o kadar çok oluşmaya başlar. Hızlı erişim, doğru bilgi, markanın tanınmasına, güven duyulmasına, ihtiyaç durumunda satın alma isteğinin oluşmasına neden olur. Marka etkisinin oluşturulabilmesi için web tasarımın hedef kitle ve rakip firma analizlerine göre yapılması önem taşıyor.
  • Web sitelerinin performansları, müşteri deneyimlerinin tespiti için önemlidir. Web tasarımları ile ilgili çeşitli analizler yapılırken müşteri dönüşüm oranlarının doğru izlenmesi gerekiyor. İşletmeler pazarlama kararlarını verirken, web sitesi dönüşüm oranlarının ne olduğu ve müşteri etkileşimindeki etkilerini görmek ister.

  • Dönüşüm oranları rahatlıkla izlenebilen web sitelerinde pazarlama ile ilgili yeni stratejiler kolaylıkla oluşturulabilecektir. Bir ziyaretçi, web sitesinde aradığı ürün ya da bilgiye hızlı ulaşamıyorsa hemen çıkış yapacak ve başka sitelere yönelecektir. 5li Media, profesyonel çalışmaları ile dönüşüm oranı yüksek web tasarım çalışmaları yapıyor.